BOLESŁAWIEC W EUROPIE – EUROPA W BOLESŁAWCU

3 marca na zaproszenie naszej Szkoły przyjechali do nas goście z Punktu Informacji w Domu Europy we Wrocławiu – pani Izabela Szymańska i pan Paweł Marciniak.

W bardzo ciekawy sposób opowiadali oni uczniom o Unii Europejskiej, m. in. czym jest, jakie kraje wchodzą w jej skład, dlaczego na fladze unijnej znajduje się 12 gwiazdek, od kiedy Polska należy do Unii. Można było się również dowiedzieć, jaka jest waluta wszystkich państw wspólnotowych i jakie szczegóły na jednej ze stron monety świadczą o tym, że należy do konkretnego kraju Unii Europejskiej.

Pani Izabela i pan Paweł na co dzień pracują we Wrocławiu, w Punkcie Informacji Europejskiej, gdzie udzielają wszystkim zainteresowanym informacji na temat Unii Europejskiej. Tym razem wyszli oni poza Dom Europy do uczniów, by przekazać swoją wiedzę, co było dla nich nowym i ciekawym doświadczeniem.

Relację z wykładów podczas lekcji oraz z rozmowy z naszymi Gośćmi można obejrzeć tutaj i na szkolnym kanale YouTube.

Bardzo dziękujemy pani Izabeli Szymańskiej i panu Pawłowi Marciniakowi za bardzo interesujące wykłady, które dla młodszych uczniów były pierwszym spotkaniem z Unią Europejską, a starszym przypomniały funkcjonowanie wspólnoty krajów europejskich.

Inf.: Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2023-03-14 14:46:04