CHAPEAU BAS!

Za nami Finał V Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”, który odbył się 17 marca 2022 roku w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru we Wrocławiu we współpracy z Ośrodkiem Pamięć i Przyszłość oraz Związkiem Sybiraków Oddział Wrocław. Głównym celem Konkursu było popularyzowanie poezji upamiętniającej losy Polaków zesłanych na „nieludzką ziemię”.

Naszą Szkołę reprezentowali w kategorii klas 7-8 szkół podstawowych dwaj uczniowie:
Miłosz Wójcik z 8d przygotowany pod kierunkiem polonistki Pani Barbary Zarzyckiej
Adam Biegacz z 8b przygotowany pod kierunkiem polonistki Pani Jolanty Rzeźwickiej.

Nastrój recytowanych utworów przepełniał smutek, skłaniając do zadumy, szczególnie w obecnie tak trudnym czasie. W Konkursie wzięło udział wielu uczestników, poziom był wysoki a konkurencja bardzo silna. Tym bardziej bardzo miło nam przekazać świetną wiadomość, że:
PIERWSZE MIEJSCE zajął Miłosz Wójcik
WYRÓŻNIENIE otrzymał Adam Biegacz.

WIELKIE GRATULACJE DLA NASZYCH RECYTATORÓW I POLONISTEK! BRAWO!

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2022-03-18 12:59:44