Co nowego w świetlicy?

Nowy rok szkolny przyniósł świetlicowej gromadzie dużo radości. Cieszymy się, że klasy 2-3 wróciły do pomieszczeń świetlicy w budynku naprzeciw szkoły, gdzie jest więcej miejsca na zabawę i aktywność, a tam czekała na nas niespodzianka – świeżo zakupione drewniane, kolorowe klocki magnetyczne. Na dzieci z klas pierwszych podobny komplet klocków czekał w sali nr 8 – świetlicy pierwszaków. Radości było co niemiara! Codziennie od rana budujemy, budujemy… Dzięki zabawie klockami rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, współpracę w grupie, logiczne myślenie oraz kreatywność. Kto wie, czy w przyszłości ktoś z nas nie zostanie konstruktorem – inżynierem. Drugą niespodzianką były gry dydaktyczne – domina sylabowe będące wspaniałą pomocą podczas nauki czytania i utrwalania poznanych liter. Dzięki otrzymanym pomocom czas w świetlicy szybciej nam mija, a na naszych twarzach gości uśmiech.

Inf. Renata Górecka

Data dodania: 2022-10-11 23:37:38