Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?

CO TO JEST NIEPODLEGŁOŚĆ?

W najmłodszych klasach naszej szkoły zakończył się projekt edukacyjny pn. „Niepodległość”, który miał na celu pogłębienie wiedzy uczniów na temat historii narodowej oraz wartości związanych z walką o wolność naszej Ojczyzny.

Dzięki różnorodnym działaniom dzieci pełniej zrozumiały wagę wydarzeń z przeszłości, a to z kolei pozwala na budowanie wartości patriotycznych, takich jak szacunek do historii kraju, dumy z przynależności narodowej oraz zrozumienie znaczenia niepodległości dla współczesnego społeczeństwa.

 

 

 

Wybrane działania w ramach projektu:

  • Konkurs plastyczny „Moja Ojczyzna”, w którym uczniowie przy pomocy różnych technik artystycznych wyrazili swoje refleksje na temat niepodległości.
  • Cykl spotkań pod hasłem „Co czytały dzieci w II Rzeczpospolitej?”, podczas których nauczyciele i zaproszeni goście odczytywali fragmenty książek dla dzieci popularnych w tamtym okresie.
  • „Rozśpiewana przerwa” – zaśpiewanie przez uczniów różnorodnych pieśni związanych z walką o niepodległość oraz takich, które odnoszą się do współczesnych wartości patriotycznych.
  • Wystawa eksponatów z dawnych lat przybliżająca historię i kulturę poprzedniej epoki.
  • Zajęcia lekcyjne poświęcone historii Polski, a zwłaszcza wydarzeniom sprzed 105 lat, kiedy nasz kraj odzyskał niepodległość.

Projekt „Niepodległość” okazał się inspirującym wydarzeniem łączącym edukację historyczną z muzyką, sztuką oraz wychowaniem obywatelskim. Aktywny udział uczniów pokazał, że tego rodzaju inicjatywy są w szkole ważne i potrzebne.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie. Zapraszamy do obejrzenia filmu ukazującego nasze działania oraz do wysłuchania nagrań pieśni patriotycznych w wykonaniu dzieci.

 

Linki do piosenek:
 
 
Link do filmu:
niepodleglosc_2023_sp4.mp4
 
Link do prezentacji - konkurs plastyczny
 

 

Inf. Katarzyna Matoryn

 

Data dodania: 2023-11-20 22:20:24
Data edycji: 2023-11-21 18:49:29
Ilość wyświetleń: 117

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej