CUKIER SZKODZI!!!

Niedawno była prowadzona w mediach kampania społeczna „Policz się z cukrem”. Jak wskazują badania, Polacy spożywają coraz więcej cukru, co prowadzi do znacznego wzrostu ryzyka otyłości, chorób serca, chorób jamy ustnej czy cukrzycy.  Często dzienne normy spożywanego cukru przekraczane są nawet kilkukrotnie. Nieocenione znaczenie ma kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży, dzięki którym zamiast po słodycze sięga się po warzywa i owoce, wybiera naturalne produkty mleczne zamiast słodzonych, wodę zamiast słodkich napojów.

Obecnie na cukrzycę cierpi w Polsce ponad 3 miliony ludzi. Szacuje się, że ok. 1/3 chorych w Polsce w ogóle nie wie o swojej chorobie. Klasa 8b przygotowała tablicę, na której zobaczyć można, ile cukru mieści się w produktach jakie często spożywamy.

Zachęcamy do obejrzenia I REFLEKSJI!

Inf. Joanna Raszczuk

Data dodania: 2023-04-16 11:02:41