CZY CZYTAMY? TAK!

Otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup książek do szkolnej biblioteki w ramach trzeciego priorytetu. Ze środków budżetu państwa wysokość dotacji wynosi 12 000 zł, natomiast wkład własny organu prowadzącego to 3 000 zł , co oznacza, że kupimy książki do obu bibliotek za 15 000 zł!

Priorytet 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 został zaprojektowany na lata 2021–2025 z myślą o wspieraniu organów prowadzących placówki wychowania przedszkolnego, szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe dla dzieci i młodzieży oraz biblioteki pedagogiczne w obszarze promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych wśród dzieci w wieku przedszkolnym oraz wzmocnienie aktywności czytelniczej uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Ma temu sprzyjać zwiększenie dostępu do książek wśród dzieci w wieku przedszkolnym, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Operatorem Priorytetu jest Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Inf. Maria Subik

Data dodania: 2023-03-27 08:40:23