CZYJ TO KAPEĆ, CZYLI DOROŚLI ŚMIECĄ

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. W Polsce obchodzimy je od 1970 roku, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. W tym dniu przypominamy, co można zrobić dla Ziemi, jak należy dbać o planetę, aby na zawsze pozostała naszym domem.

Dla najmłodszych uczniów szkoły dzień 22 kwietnia jest okazją do różnorodnych działań proekologicznych. W tym roku odbyły się: lekcje poświęcone ochronie przyrody, pogadanki tematyczne, konkursy, w tym Ogólnopolski Turniej Be.Eco dla klas 1-3 szkół podstawowych organizowany przez Fundację Digital University. Uczniowie przygotowali gazetki okolicznościowe, plakaty, śpiewali piosenki o ekologii, uczestniczyli w grze „Ekologia z Photonem”. Najmłodsi pokazali mieszkańcom miasta, jak należy dbać o planetę, sprzątając teren wokół szkoły.

Zobaczcie:  https://drive.google.com/file/d/1m5Ok8G03fbTHLfPo9Qf4mOW7YHQ0eUE_/view

Hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi to ,,Planeta kontra plastik”.

Kibicujemy Planecie!

Katarzyna Matoryn