Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DARIA JUNG – laureatka II miejsca!!!

DARIA JUNG – laureatka II miejsca!!!

Z wielką przyjemnością i radością informuję o sukcesie DARII JUNG uczennicy kl. 8a w Ogólnopolskim Konkursie ,,LUDZIE KRESÓW: OPOWIEŚCI NIEZNANE", zorganizowanym przez Muzeum Narodowe w Lublinie oraz Radio Lublin w ramach akcji  Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych.
Daria przygotowała piękny album zatytułowany ,,Historia rodziny mojej babci-Marii Niemczuk" i zajęła drugie miejsce w kategorii: klasy IV - VIII.
WIELKIE GRATULACJE!
Celem Konkursu była popularyzacja wiedzy o Kresach wśród dzieci i młodzieży, inspiracja do integracji międzypokoleniowej poprzez wymianę informacji o historii rodzinnej w kontekście historii Polski, a także kształtowanie postaw patriotycznych opartych na zrozumieniu losów ojczyzny. Pani Maria Niemczuk z domu Maciejewska urodziła się w Wołkowysku (województwie białostockim, zlikwidowanym w 1939 roku). 22 VI 1941 r. Pani Maria z rodziną została wywieziona przez Rosjan na Syberię, gdzie przebywała na zesłaniu do 1946 roku. W 2005 roku otrzymała Krzyż Zesłańców Sybiru, a obecnie Pani Maria Niemczuk jest Prezesem Koła Związku Sybiraków w Bolesławcu.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania niezwykłego wywiadu z Panią Marią przeprowadzonego w 2016 roku.

Film na youtube - zobacz >>>

Bohaterka obrazu, Sybiraczka Maria Niemczuk, mówiła w czasie premiery filmu: ,,Mówiąc w filmie o mojej rodzinie, miałam na myśli wszystkie rodziny, które przeżyły ten sam dramat, tę samą historię; smutną, bolesną, ale prawdziwą. Rosjanie byli serdeczni, zwłaszcza kobiety, które nam pomagały. Ale nie władze. Jeżeli chwalę Rosjan, to nie chodzi mi o przedstawicieli Kremla na czele z Józefem Stalinem".

Dziękuję także za przygotowanie pięknych prac konkursowych uczennicom klasy 8b:

Nataszy Kotowskiej, Amelii Burniak i Aleksandrze Liput.

O wynikach konkursu:

Prace plastyczne - zobacz wyniki >>>

 

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2021-11-28 17:38:37
Data edycji: 2021-11-28 17:41:25
Ilość wyświetleń: 668

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej