Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DEMOSTENESÓW TRZECH

DEMOSTENESÓW TRZECH

6 maja 2021r. trzech szkolnych Demostenesów udowodniło, że choć w ostatnich miesiącach mniej ze sobą rozmawiamy, to ich elokwencja i dar przekonywania nie straciły na intensywności. Bartek Dimitrov, Miłosz Wójcik oraz Kacper Lis wspaniale przygotowali się do występu i mieli wiele do powiedzenia. Mówili nie tylko barwnie i ciekawie, ale też dotknęli ważnych kwestii, takich jak empatia, samotność w tłumie czy też siła oddziaływania słowa, które równie dobrze może być wykorzystane w szczytnym celu, jak również stać się narzędziem manipulacji.

Zasłużyli na uznanie nie tylko ze względu na umiejętności językowe, ale także za odwagę, której wymagał występ na żywo przed Jurorkami konkursu. W najbliższych tygodniach przyjdzie niektórym powtórzyć występ, tym razem podczas finału konkursu „I Ty możesz zostać Demostenesem” Dolnośląski uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”  na etapie wojewódzkim.

Konkurs został objęty patronatem: Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauki, Polskiego Związku Logopedów i Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Życzymy połamania języków!

 

Jury:

Małgorzata Janowska i Edyta Kwiatkowska

Data dodania: 2021-05-10 08:15:53
Data edycji: 2021-05-10 08:16:26
Ilość wyświetleń: 320

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej