Dni adaptacyjne w klasach czwartych

Uczniowie klas czwartych podczas dni adaptacyjnych integrowali się po długiej przerwie wakacyjnej. Poznawali nowe koleżanki i nowych kolegów oraz nową wychowawczynię. W tym celu wychowawczynie przeprowadziły gry i zabawy, a dzieci dokonywały autoprezentacji. Istotnym elementem tych dni było poznawanie najważniejszych miejsc w szkole – sal lekcyjnych, sal gimnastycznych, biblioteki szkolnej, stołówki, toalet, pracowni i gabinetów, m.in. gabinetu psychologa, pielęgniarki, logopedy.

Kolejnym punktem tych dni były zajęcia przybliżające zasady bezpiecznego spędzania przerw międzylekcyjnych oraz bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i powrotu do domu. Spotkanie z policjantem wzmocniło przekaz wychowawczyń.

Kolejny ważny punkt to trening sensoryczny poprowadzony przez panią pedagog. Niektóre klasy zwiedziły w tych dniach szkolne muzeum morskie i przypominały sobie szkolne morskie tradycje – przed nimi pasowanie na bosmana.

Wychowawczynie klas IV

Data dodania: 2021-09-13 14:23:09