DOKTOR ARGENTUM

Na zajęciach chemii uczniowie mają okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje świat pierwiastków, związków chemicznych i reakcji. Nauka nie może być jednak czystą teorią, dlatego zachęcamy do eksperymentowania. Filip Sawicki, uczeń klasy 7b pokazał, że chemia jest nie tylko interesująca, ale i piękna. Na ostatniej lekcji, w asyście nauczyciela, skutecznie przeprowadził Próbę Tollensa. O ile sama reakcja jest na tyle skomplikowana, że wykracza poza zakres szkoły podstawowej, to jej efekty doceni każdy. Pozytywna Próba Tollensa daje bowiem efekt srebrnego lustra na wewnętrznej części probówki. I "srebrnego" nie jest tu żadną przenośną. To, co można zaobserwować to czyste, prawdziwe metaliczne srebro!

Filipowi gratulujemy pasji i odwagi oraz zachęcamy do dalszych eksperymentów. Nasza pracownia stoi dla Was otworem!

Wojciech Tarczyński

Data dodania: 2024-05-10 11:52:52