DOLNOŚLĄSKI PROGRAM WSPIERANIA TALENTÓW

Samorząd Województwa Dolnośląskiego w dniu 21 marca 2024 r. podjął uchwałę
nr LXVIII/1472/24 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego w sprawie przyznawania jednorazowego stypendium uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych
oraz studentom w ramach Dolnośląskiego Programu Wspierania Talentów.

Głównym celem i zadaniem programu jest przyznanie stypendium utalentowanym i efektywnie działającym uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz studentom, chcącym pracować nad swoim rozwojem, by umożliwić im start w prestiżowych ogólnopolskich i  międzynarodowych konkursach. Uczniowie oraz studenci od lat uzyskują wybitne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach, turniejach na szczeblu ogólnopolskim czy międzynarodowym, z zakresu różnych dziedzin nauki. Koszty związane z udziałem w tych wydarzeniach, niejednokrotnie przewyższają dostępny budżet, uniemożliwiając tym samym udziału w zawodach. Mając na uwadze powyższe oraz rozwój talentów dla Dolnym Śląsku, Samorząd Województwa Dolnośląskiego stworzył program, który będzie wspierał utalentowanych Dolnoślązaków, w rozwijaniu ich pasji i zainteresowań. Na realizację ww. zadania, w budżecie Województwa Dolnośląskiego zostały zabezpieczone środki w wysokości 100 000,00 zł  (słownie: sto tysięcy złotych).

Realizatorem programu jest Dolnośląska Biblioteka Pedagogiczna we Wrocławiu.

Data dodania: 2024-04-22 08:48:41
Data edycji: 2024-04-22 08:49:39