DUMNIE „DO HYMNU”

„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury” z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W tym roku nasza szkoła jako jedna z trzystu w kraju zakwalifikowała się do udziału w tym wyjątkowym, muzycznym projekcie.

25 października o godzinie 13.00 cała „BOLESŁAWIECKA CZWÓRKA” wykona przygotowywane na ten konkurs pieśni: „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rotę” i „Gaude Mater Polonia”. Utwory zabrzmią z ust naszych uczniów a capella. Występ będzie nagrywany i oceniany przez Jury Centralne powołane przez Narodowe Centrum Kultury. Ocenie podlegać też będzie całościowe wrażenie artystyczne, dlatego intensywnie pracują uczniowie, którzy z pomocą rodziców uczą się w domu słów na pamięć, w szkole ćwiczą śpiew, a nauczyciele martwią się, czy wszyscy będą znać słowa pieśni.

W wyjątkowy dzień 25 października o 13.00 pięknie zaśpiewamy. To dla naszej szkoły wielkie wyróżnienie i honor.

Inf. Joanna Zięba

Data dodania: 2021-10-07 12:18:46