DZIECI GARNKI LEPIĄ

Projekt Razem Wiemy Więcej www Bolesławiec daje również możliwości współpracy, integracji i komunikacji podczas procesu tworzenia w glinie.  Warsztaty ceramiczne pozwalają na wykorzystanie terapeutycznych właściwości gliny, eksperymentowanie, modelowanie, lepienie, tworzenie. W trakcie warsztatów uczestnicy zostają wprowadzeni w niezwykły świat ceramiki, poznają proces jej tworzenia, dowiadują się, skąd się bierze glina, jak była wykorzystywana w przeszłości i co robi się z niej dziś. Zajęcia z gliną bardzo dobrze wpływają na harmonijny rozwój dzieci. Wyciszają, uczą skupienia, cierpliwości. Rozwijają sprawność manualną, ekspresję plastyczną, wyobraźnię, a przede wszystkim są wspaniałą zabawę, integrują i sprawiają dzieciom autentyczną frajdę!

Inf. Anna Jamróz

Data dodania: 2023-05-25 23:48:52