DZIECIĘCE PRZESŁANIA - WOLNOŚĆ, SZCZĘŚCIE, UŚMIECH, POKÓJ, RODZINA, DOM, MIŁOŚĆ, ZABAWA, MAMA, TATA, RADOŚĆ

28 kwietnia 2022 roku w naszym mieście obchodziliśmy Dzień Dziecięcej Solidarności ph. „Wszystkie dzieci nasze są.”
W tracie spotkania uczestnicy przekazali pozdrowienia dla dzieci z Ukrainy oraz ważne dla wszystkich przesłania. Uczestnikami byli uczniowie młodszych klas szkół podstawowych, przedszkolaki oraz ich opiekunowie. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3c z wychowawcą Katarzyną Matoryn, uczniowie klasy 1a z Teresą Pawlik oraz grupa ze szkolnej świetlicy – uczniowie klas 2b, 2c i 3d z Renatą Górecką.
Uczniowie klasy 3c wykonywali kolorową kredą wraz z dziećmi z innych placówek wspólną pracę plastyczną „Wszystkie dzieci nasze są”. Praca przedstawiała szczęśliwy, piękny i kolorowy świat.
Swoją solidarność dzieci uczestniczące w imprezie ukazały nie tylko w pracy plastycznej, ale tworząc wspólny łańcuch przyjaźni, śpiewając piosenki oraz wysyłając w świat balony w kolorach barw narodowych Polski i Ukrainy z bardzo aktualnymi, ważnymi i pięknymi przesłaniami.
Udział w „Dniu Dziecięcej Solidarności” był dla uczestników ważnym i pięknym przeżyciem, który na długo zostanie w ich pamięci.
Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2022-05-04 17:54:50