Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Dziękuję! Miauuu…

Dziękuję! Miauuu…

„Wiem niewiele, lecz powiem, co wiem,

choć nie będzie to pewnie myśl złota:

najpiękniejszą muzyką przed snem

jest mruczenie szczęśliwego kota.”

                  Franciszek Klimek, O muzyce

 

 „PUSZKA DLA MRUCZKA” ZAKOŃCZONA SUKCESEM

Nasze serca przepełnia radość, że kolejna edycja akcji charytatywnej „Puszka dla Mruczka”, która trwała od początku do końca marca 2022r., zakończyła się wielkim sukcesem. Uczniowie naszej szkoły, jak zawsze, wykazali się ogromną empatią dla bezdomnych kotków ze schroniska prowadzonego przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom w Bolesławcu i dostarczyli organizatorom zbiórki między innymi: kilkadziesiąt kilogramów mokrej i suchej karmy, kilkanaście worków żwirku, jak również kołdry, kojce, ręczniki, koce, poduszki i inne akcesoria. Zważywszy na bardzo skromne warunki, w jakich muszą żyć wspomagane przez nas kotki, dary te okazały się niezwykle przydatne.

Wszystkie prezenty zostały przewiezione do schroniska 8 kwietnia 2022r., co okazało się idealnym momentem, gdyż koci sierociniec nie miał już zapasów. Prezes Stowarzyszenia, Pani Czesława Szandrowska, była bardzo wdzięczna za wsparcie dla swych podopiecznych. Zresztą nie tylko Pani Czesia, gdyż na powitanie organizatorów akcji natychmiast wybiegli najpiękniejsi rezydenci schroniska: Gucio, Mruczek i Bunio. Świadome swego wdzięku kotki zachowywały się tak, jak gdyby wykonywały pokaz artystyczny swoich najwspanialszych możliwości. Aż trudno było utrzymać przy sobie ręce. Zresztą po co utrzymywać? Takie piękności trzeba głaskać, tulić i podziwiać z każdej strony!

Kochani, za Wasze złote serca i anielską empatię zasłużyliście na podziwianie szczęśliwych kotków. Zapraszamy więc do galerii, gdzie brykają one specjalnie dla Was!

Serdecznie dziękujemy za okazane serce i tak liczne dary. Jesteście wspaniali!

 

Inf. Monika Grygorcewicz

Data dodania: 2022-04-19 21:07:17
Data edycji: 2022-04-19 21:29:48
Ilość wyświetleń: 236

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej