Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

DZIĘKUJEMY DOLNOŚLĄSKIEMU OŚRODKOWI RUCHU DROGOWEGO W BOLESŁAWCU

DZIĘKUJEMY DOLNOŚLĄSKIEMU OŚRODKOWI RUCHU DROGOWEGO W BOLESŁAWCU

Za doskonale zorganizowaną imprezę łączącą edukację

o bezpieczeństwie i dla bezpieczeństwa z mądrą zabawą.

Możliwość zdania egzaminu praktycznego na kartę rowerową uczniom naszej szkoły, pokazy pierwszej pomocy, doświadczenie różnych sytuacji drogowych w bezpiecznych warunkach pod okiem profesjonalistów, to nieoceniona wiedza dla najmłodszych użytkowników ruchu drogowego.

 

Zapytaliśmy uczniów:

Co podobało się najbardziej?

  • podobały nam się wszystkie atrakcje, szczególnie zainteresowały nas pokazy służb ratowniczych, stanowiska policji i straży pożarnej i pierwszej pomocy, tor przeszkód oraz możliwość zdania egzaminu na kartę rowerową
  • ciekawe były alkogogle, dzięki którym zobaczyliśmy jak trudno się poruszać, kiedy człowiek ma zaburzoną równowagę i widzenie
  • bezpośredni kontakt i możliwość rozmowy z przedstawicielami różnych służb
  • symulator hamowania
  • dmuchańce
  • możliwość samodzielnego wykonania zakładki do książki
  • wybuch poduszki powietrznej
  • praktyczne pokazy, interaktywne stoiska
  • strefa relaksu
  • stoisko z pokazami pierwszej pomocy
  • świetna organizacja imprezy
  • różnorodność stanowisk
  • pokaz udzielania pierwszej pomocy zwierzętom
  • koło fortuny z możliwością wygrania nagród
  • stanowisko daktyloskopii i refleksomierz
  • WSZYSTKO!!!

Czego się nauczyli:

  • ostrożności
  • że policjanci są fajni i mili
  • przypomnieli sobie przepisy ruchu drogowego
  • jak pomóc nieprzytomnemu
  • że straż pożarna nie zajmuje się tylko pożarami
  • numerów alarmowych
  • do czego przygotowany jest pies-przewodnik
  • jak bezpiecznie wezwać pomoc
  • w jaki sposób pracują służby ratunkowe
  • dowiedzieliśmy się, że bezpieczeństwo jest bardzo ważne na co dzień – w szkole, podczas zabawy i w domu
  • jak ważna jest szybka reakcja w razie wypadku
  • poznaliśmy aplikację, dzięki której ratownicy mogą uzyskać informacje o stanie zdrowia poszkodowanego bez odblokowania telefonu

Nauczyciele zwrócili uwagę, że wydarzenie w znaczący sposób poszerzyło wiedzę uczniów na temat bezpieczeństwa. Dzięki bezpośrednim spotkaniom z przedstawicielami policji, straży pożarnej i ratownikami, uczniowie lepiej zrozumieli rolę tych służb oraz znaczenie bezpiecznych zachowań w codziennym życiu. Wychowawcy doceniają połączenie wiedzy z praktycznym działaniem, co okazuje się skuteczną formą edukacji o bezpieczeństwie.

 

Dziękujemy

Katarzyna Hutman – przedstawicielka Rady Rodziców

Maria Subik – dyrektor szkoły

 

Data dodania: 2026-06-22 08:41:05
Data edycji: 2026-06-22 08:42:53
Ilość wyświetleń: 29

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej