„Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces.”

Słowa H. Forda stały się mottem tegorocznych obchodów Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu. Uroczystość odbyła się czternastego października br. w auli szkoły przy ul. Bielskiej 5.

Dyrektor Pani Maria Subik w swoim przemówieniu do zgromadzonych nauczycieli, pracowników szkoły, zaproszonych gości oraz uczniów wielokrotnie podkreśliła, iż największa moc wszelkich działań tkwi we wspólnej pracy, poczuciu odpowiedzialności i zrozumieniu, iż każdy z nas potrzebuje wsparcia, akceptacji wspólnoty, która ma ogromną moc twórczą. Połączenie wysiłków, kreatywności, wiedzy i umiejętności owocuje wieloma sukcesami dydaktycznymi oraz wychowawczymi. Autorami tych sukcesów są zarówno nauczyciele, wychowawcy, jak i uczniowie, którzy wspierani przez rodziców, współtworzą otaczającą ich rzeczywistość.

Wszyscy pracownicy szkoły usłyszeli gorące podziękowania od dyrektora szkoły Pani Marii Subik, przedstawicieli Rady Rodziców, a także uczniów, w imieniu których głos zabrała Milena Przybylska. Wyróżnieni nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi zostali uhonorowani Nagrodą Dyrektora. Panie: Bogusława Aniołowska, Iwona Burdziłowska-Gordzicz, Liliana Galar, Monika Grygorcewicz, Agnieszka Grzęda, Małgorzata Janowska, Mariana Korczuk-Zamojska, Joanna Krajewska, Anetta Kramarska, Edyta Kwiatkowska, Katarzyna Lasak-Granatowska, Barbara Lendzian, Katarzyna Matoryn. Janina Mysiak, Małgorzata Myszka, Beata Orczyk, Teresa Pawlik, Justyna Piaskowska, Joanna Raszczuk, Jolanta Rzeźwicka, Iwona Udzielak, Władysława Odyniec, Danuta Macias, Anna Zawadzka, Agnieszka Piasecka i Regina Kaszuba oraz Panowie: Robert Ostrowski, Wojciech Tarczyński, Tadeusz Zarzycki, Zbigniew Jeliński i Paweł Grzyb.

Wyjątkowe gratulacje trafiły do uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce, laureatów licznych konkursów przedmiotowych oraz zawodów sportowych: Maciej Kozik, Wojciech Raszczuk, Jakub Korzeniewicz, Igor Markiewicz, Michał Raszczuk, Maja Fiedorowicz, Filip Steifer, Michał Bonk, Klara Łasica, Emilia Kopiec, Wojciech Janeczek, Oliwia Parpura, Anna Kopacka, Magdalena Hil.
Otrzymali oni symboliczne pióra oraz certyfikaty przyznawane przez szacowne gremium pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec Pana Piotra Romana.

Słowa szczególnego uznania należą się nauczycielom nagrodzonym przez Wrocławskiego Kuratora Oświaty: Pani Iwonie Masłowskiej oraz Panu Jerzemu Zarzyckiemu.

Nagrodę Prezydenta Miasta Bolesławiec otrzymały w tym roku: Pani Barbara Kamińska, Pani Joanna Świerzko oraz Pani Martyna Daczkowska.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Październikową uroczystość uświetnił występ wokalny uczennicy klasy VII d Wiktorii Eliaszewicz, a jej uwieńczenie i dodatkową atrakcję stanowił pokaz strojów ekologicznych, które zostały wykonane i zaprezentowane przez Vanessę Markiewicz, Sebastiana Cichorzewskiego, Eryka Sługockiego oraz Pawła Kamińskiego.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie i pokazie otrzymali nagrody finansowe sponsorowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.
Za przygotowanie, a także poprowadzenie spotkania serdecznie dziękujemy Hannie Jarczyńskiej i Bartoszowi Dimitrov oraz opiekunom Samorządu Uczniowskiego Pani Jolancie Rzęźwickiej i Pani Agnieszce Grzędzie.
„Moje serce to jest muzyk…” zaśpiewała na zakończenie uroczystości Wiktoria Eliaszewicz, która przepełniła serca zgromadzonych zachwytem nad pięknem i artyzmem wykonania utworu.
Mimo specyficznej sytuacji pandemii wszyscy odczuwamy radość oraz dumę ze wspólnych działań i sukcesów.

Data dodania: 2020-11-03 18:46:06
Data edycji: 2020-11-22 14:27:18