DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

Zapraszamy 29 września nauczycieli oraz wszystkie klasy do głośnego czytania podczas lekcji języka polskiego. Dobór literatury pozostawiamy nauczycielom.

W klasach 1-3 czytać będą nauczyciele, natomiast w klasach 4-8 uczniowie.

Ze swej strony polecamy fragmenty obszerniejszych lektur lub w całości krótkie nowele. Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi odbiorcami są dzieci i młodzież. Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Liczymy na ciekawe interpretacje i fotorelacje!

Inf. i zdj.: Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2022-09-28 13:18:55