DZIEŃ ZIEMI I WIELKIE SPRZĄTANIE

Światowy Dzień Ziemi, tradycyjnie obchodzony 22 kwietnia, to największe ekologiczne ogólnoświatowe święto. Tego dnia również uczniowie klas I - III przyłączyli się aktywnie do akcji sprzątania świata.

Odpowiednio przygotowani uczniowie tzn. zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem, wyruszyli na tereny wyznaczone przez organizatorów. Frekwencja i zaangażowanie uczniów zapewniły sukces akcji. Dodatkowo tego dnia uczniowie wykonywali plakaty, poznawali sposoby ochrony planety, oglądali filmy edukacyjne.

Pamiętajmy, że celem corocznej akcji w ramach Światowego Dnia Ziemi jest nie tylko doraźne oczyszczenie ze śmieci najbliższego otoczenia, ale przede wszystkim wzrost świadomości i zainspirowanie społeczeństwa do różnych działań zmierzających do poprawy naszego środowiska naturalnego.

Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i od nas zależy jej przyszłość.

Inf. Teresa Pawlik

Data dodania: 2022-04-25 20:42:25