ELIMINACJE POWIATOWE TURNIEJU BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2023

20 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Bolesławcu odbył się etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa o Ruchu Drogowym 2023.

Uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach, młodszej (grupa I, rocznik 2011 i młodsi) i starszej (grupa II, rocznik 2010
i starsi).

Do zawodów przystąpiło 92 uczniów ze szkół powiatu bolesławieckiego. Zawody składały się z dwóch części – testu ze znajomości przepisów ruchu drogowego (25 pytań) i sprawnościowej jazdy rowerem.

Po pierwszej części konkursu uczniowie mieli przerwę, podczas której zjedli drugie śniadanie składające się ze smacznej bułki i gorącej herbaty.

Wszyscy świetnie się bawili mimo zaciętej rywalizacji.

WYNIKI TURNIEJU:

Grupa I (rocznik 2011 i młodsi):

1. SP nr 4 w Bolesławcu w składzie: Aurelia Służyńska, Lena Makoś, Marek Hoszowski, Krzysztof Blicharski
  2. SP w Oxpress
  3. SP nr 5 w Bolesławcu

Grupa II (rocznik 2010 i starsi):

1. SP Oxpress
  2. SP w Kraśniku Dolnym
  3. SP nr 4 w Bolesławcu w składzie: Maksymilian Szafrański, Tymoteusz Palczewski i Sebastian Tucholski.

Dla najlepszego zawodnika turnieju w grupie młodszej nagrodą był rower górski, który otrzymała Aurelia Służyńska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Bolesławcu.

Dla najlepszego zawodnika turnieju w grupie starszej nagrodą był  także rower górski, który otrzymał Filip Mosorka ze Szkoły Podstawowej w Kraśniku Dolnym.

OGROMNE GRATULACJE!

Zwycięskie drużyny z grupy młodszej i starszej awansowały do kolejnego etapu turnieju, który odbędzie się w Jeleniej Górze.

Dziękujemy

Prezydentowi Miasta Bolesławiec za obecność, wsparcie organizacyjne i wieloletni patronat nad turniejem BRD.

Powiatowej Komendzie Policji, za profesjonalizm i współpracę przy organizacji turnieju.

Dziękujemy sponsorom turnieju:
Prezydentowi Bolesławiec za wsparcie finansowe turnieju.
Wójtowi Gminy Bolesławiec za wsparcie finansowe turnieju.
Wójtowi Gminy Gromadka za wsparcie finansowe turnieju.
Wójtowi Gminy Warta Bolesławiecka za wsparcie finansowe turnieju.

Santander Bank Polska Oddział Bolesławiec za sponsorowanie nagród.
Carrefour Bolesławiec za sponsorowanie głównych nagród w turnieju.
Dolnośląskiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego – oddział w Jeleniej Górze za sponsorowanie nagród.

Inf. Tadeusz Zarzycki

Data dodania: 2023-04-21 11:25:42