ZAPRASZAMY NA FESTYN 25 MAJA 2024 r. BOISKO SZKOLNE PRZY UL. M. BRODY

FINAŁ III OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ANTYSMOGOWEJ

ESA już po raz trzeci zorganizowała Ogólnopolską Olimpiadę Antysmogową. To konkurs o ochronie powietrza i zmianie klimatu, w którym uczestnicy musieli się wykazać szczegółową i interdyscyplinarną wiedzą. Pytania dotyczyły zagadnień z obszaru geografii, chemii, fizyki, biologii, a nawet historii czy przepisów prawnych. To było prawdziwe wyzwanie. W tym roku podjęło je niemal 4800 uczniów klas 7 i 8!

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VIII A:

Dmytro Blikhar, Julia Burzawa, Wiktoria Burzawa, Hubert Kędzierski, Anna Lasota, Liliana Kozioł, Nadia Oko, Emilia Szewc, Hanna Walęga.

Olimpiada składała się z trzech etapów. Konkurs w całości odbył się w formule online – na platformie Olimpiada ESA. Na każdy etap olimpiady przygotowaliśmy po 40 pytań dotyczących zanieczyszczenia powietrza i zmiany klimatu.

Miło nam poinformować, że finalistami III  Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej zostali:

Wiktoria Burzawa, Hubert Kędzierski, Anna Lasota, Liliana Kozioł, Nadia Oko, Emilia Szewc i Hanna Walęga

Uzyskali oni po 73 punkty na 100 możliwych, a do trzeciego miejsca, premiowanego punktami rekrutacyjnymi zabrakło im tylko 10 punktów.

„Tylko”, gdyż olimpiada było bardzo trudna z olbrzymią ilością materiału do przyswojenia i z niewielką ilością czasu na przygotowanie.

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM, A PRZEDE WSZYSTKIM FINALISTOM ZA CHĘĆ UCZESTNICZENIA W OLIMPIADZIE I ZDOBYWANIA WIEDZY!!!

Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2024-04-26 13:25:09