FINALISTKA

Z przyjemnością informuję o sukcesie GABRIELI PAWŁOWSKIEJ - uczennicy klasy 8a w konkursie tematycznym dla szkół podstawowych ,,Robert Schuman - ojciec Europy".
Organizatorem konkursu było Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana Fundacji Primus razem z  Polską Fundacją im. Roberta Schumana z siedzibą w Warszawie. Konkurs składał się z dwóch etapów: szkolnego i wojewódzkiego dla szkół podstawowych (Gabrysia była jedyną uczestniczką spoza Mazowsza, reprezentantką województwa dolnośląskiego).
W etapie szkolnym uczniowie rozwiązywali test wiedzy na temat życia i działalności Roberta Schumana. W etapie wojewódzkim, który odbył 16 kwietnia 2024 r. w Warszawie, uczestnicy mieli do rozwiązania test, który składał się z dwóch części: w pierwszej znajdowały się zadania związane z analizą fragmentów tekstów Roberta Schumana oraz fragmentów prac poświęconych Robertowi Schumanowi.
 Do każdego tekstu przypisanych było kilka pytań. W drugiej części testu uczestnik musiał przygotować wypowiedź argumentacyjną na jeden z dwóch zaproponowanych tematów.

Gabriela Pawłowska została finalistą konkursu i otrzymała dyplom razem z nagrodami rzeczowymi w siedzibie Liceum Ogólnokształcącego im. Roberta Schumana Fundacji Primus w Warszawie.

Wielkie gratulacje dla Gabrysi za zaangażowanie i wielki wkład pracy w zmaganiach konkursowych !!!
Sukces uczennicy naszej szkoły jest pięknym akcentem poprzedzającym obchody Dnia Europy oraz 20. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Beata Orczyk

Data dodania: 2024-04-23 09:17:40