GARŚĆ WAŻNYCH INFORMACJI

Na zebraniu Samorządu Uczniowskiego 29.04.2021, uczniowie dyskutowali na temat depresji – jak ją rozpoznać u siebie i znanych osób, co zrobić w przypadku jej wykrycia, oraz na czym polega. Najpierw rozmawiali między sobą uczniowie, zaś potem wszyscy razem na forum konwersowali o powadze tej choroby. Wysnuto wniosek, że depresja jest bardzo częsta, i że należy się jej bardzo wystrzegać, szczególnie w dobie nauczania zdalnego. Drodzy uczniowie - jeśli zauważacie niepokojące symptomy u siebie lub innych, potrzebujecie pomocy, radzimy porozmawiać z kimś, komu możecie zaufać - z nauczycielami, przyjaciółmi, rodzicami lub innymi, którzy mogą ową pomoc zaoferować.

Oprócz tego dzieliliśmy się opiniami na temat przywrócenia nauki w trybie stacjonarnym. Niektórzy chcą powrotu, inni nie, każde zdanie jest szanowane.

Dbajmy o siebie, wspierajmy się i pomagajmy w razie potrzeby.

Inf. Jowita Gortych i Paulina Kunka

Telefon Zaufania Fundacji Dajemy Dzieciom