GDY W SERCU GOŚCI CHĘĆ GOŚCINNOŚCI

W ubiegłym tygodniu odwiedziła naszą szkołę grupa Krasnoludków z Przedszkola nr 5 w Bolesławcu. Najpierw udaliśmy się do biblioteki, gdzie młodzi czytelnicy zobaczyli książki, dowiedzieli się, jak należy obchodzić się z nimi i na której półce znajdą swoje ulubione bajki.

Następnie poszliśmy zwiedzić szkołę, gdzie zobaczyliśmy na parterze ekologiczną wystawę prac naszych uczniów z młodszych klas, potem zaglądnęliśmy do sali komputerowej.

Na piętrze pobawiliśmy się światłem i dźwiękiem w „Białej sali” oraz weszliśmy do jednej z klas, by zobaczyć, jak wyglądają ławki, do czego służy tablica i ekran multimedialny oraz obejrzeliśmy wystawkę prac uczniów.

Na koniec wróciliśmy do biblioteki, by wysłuchać wiersz Jana Brzechwy pt. „Żaba” w ramach głośnego czytania, które wzbogaca wyobraźnię, uczy logicznego myślenia oraz ma walory poznawcze.

Kto wie, może ktoś z Krasnoludków wróci do nas we wrześniu, ale już jako uczeń klasy pierwszej.

Inf. Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2023-05-29 10:28:13