GDZIE MIESZKA ROGATEK?

Klasa 3a wzięła udział w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo” zorganizowanym w ramach programu Kampania Kolejowe ABC przez Urząd Transportu Kolejowego. Uczniowie wykonali makietę Peronowa, czyli miasteczka, w którym mieszka nosorożec Rogatek, bohater Kampanii Kolejowe ABC, wraz ze swoimi przyjaciółmiPraca miała ukazywać sytuację pokazującą bezpieczne zachowanie na terenach kolejowych (np. na peronach, w pobliżu torów, przed przejazdem kolejowo-drogowym). Dzieci otrzymały opaski na rękę z logo Kampanii, które prezentują na jednym ze zdjęć. Makieta w dużej mierze powstawała na zajęciach pozalekcyjnych. Praca nad nią była dla uczniów formą integracji oraz nauki współpracy. Ważne dla nich również było to, że poprzez udział w konkursie mogli podkreślić, jak ważne jest bezpieczeństwo na torach i w ich pobliżu.

Warto o nim pamiętać podczas ferii!

Inf. Janina Mysiak, Justyna Piaskowska

Data dodania: 2023-02-13 19:27:48