Golec, czyli Nie takie brzydkie kaczątko

Chociaż bez sierści, chociaż prawie niewidomy, golec ma marzenia. Chce się uczyć, podróżować i poznawać świat. Opuszczając rodzinne gniazdo, wie, że może liczyć na pomoc przyjaciela. Gdy w końcu trafia do szkoły, zdobywa przyjaciół i uznanie. Tam też dowiaduje się, czym są tolerancja, prawo do samodzielnego myślenia i stanowienia o sobie.

Uczniowie naszej szkoły, którzy realizują projekt „Nie takie brzydkie kaczątko”, mieli okazję poznać historię golca i zrozumieć, jak ważna jest akceptacja odmienności. Zrozumieć, jak jest istotna we współpracy, a niwelowanie barier powoduje, że wspólnie można zrobić znacznie więcej. To uparty, mały golec pokazał, że na przekór kłodom, które rzuca pod nogi los, działając razem możemy zdziałać więcej, możemy zrobić to lepiej.

Przygotowując nasze przedstawienie pamiętamy o tej zasadzie i mamy nadzieję, że pokaże ono, jak ważne są tolerancja, współpraca i akceptacja.

Przed nami kolejna wizyta w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Tym razem weźmiemy udział w zwiedzaniu teatru w formie gry, a już wkrótce zaprezentujemy efekty naszej pracy.

Projekt „Nie takie brzydkie kaczątko” jest finansowany przez Ministerstwo Europy i Spraw Zagranicznych Francji, a organizatorem konkursu grantowego jest Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji – Agenda  ONZ.

Inf. Jolanta Rzeźwicka – koordynatorka projektu

Data dodania: 2023-04-13 00:13:04