Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Granty dla 161 projektów ...

Granty dla 161 projektów ...

 „Mamy to! W VIII edycji mPotęgi grantami zostało nagrodzonych 161 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 i 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie blisko 943 tys. zł”.

Nasza szkoła otrzyma dofinansowanie ponad 10 tys. zł na realizację dwóch projektów:

 

 „Matematyka w przyrodzie”

Autorki: Renata Musiał i Joanna Świerzko

Uczniowie wezmą udział w wykładzie dotyczącym liczb Fibonacciego i symetrii. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika parku i nauczyciela matematyki na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Podczas wycieczki uczniowie wyszukają w terenie przykładów symetrii w świecie roślin i zwierząt, będą odkrywać liczby Fibonacciego w przyrodzie. W Domku Myśliwskim obejrzymy przez binokulary okazy kwiatów, liści i owoców symetrycznych i niesymetrycznych. Po wycieczce uczniowie będą mieli czas na pogłębienie wiedzy i utrwalenie umiejętności matematycznych.

 

„Matematyka w mieście – bolesławieckie parkiety”

Autorki: Joanna Raszczuk i Maria Subik

Projekt będzie realizowany w klasach siódmych i ósmych. Uczniowie poznają zasady tworzenia parkietów, poznają ciekawe parkiety w Bolesławcu i zaprojektują podkładki na biurko wykorzystując poznaną wiedzę i umiejętności. Podkładki według indywidualnego projektu będą nagrodami za udział w projekcie. Wszyscy uczniowie wysłuchają online wykładu pracownika Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego o wielokątach foremnych i zasadach tworzenia parkietaży i wezmą udział w teście przeprowadzonym po wykładzie. Uczniowie wezmą udział w grze miejskiej, której celem będzie znalezienie miejsc, w których znajdują się ciekawe ornamenty lub parkiety.

Data dodania: 2021-06-22 09:14:44
Data edycji: 2021-06-22 09:15:27
Ilość wyświetleń: 421

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Biuletynu Informacji Publicznej