Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Granty dla 161 projektów ...

Granty dla 161 projektów ...

 „Mamy to! W VIII edycji mPotęgi grantami zostało nagrodzonych 161 projektów z całej Polski. Dofinansowanie otrzyma 91 projektów kierowanych do uczniów klas 4-6 i 70 projektów dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych. Łączna kwota, jaką w tym roku mFundacja przeznaczy na granty, wyniesie blisko 943 tys. zł”.

Nasza szkoła otrzyma dofinansowanie ponad 10 tys. zł na realizację dwóch projektów:

 

 „Matematyka w przyrodzie”

Autorki: Renata Musiał i Joanna Świerzko

Uczniowie wezmą udział w wykładzie dotyczącym liczb Fibonacciego i symetrii. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez pracownika parku i nauczyciela matematyki na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego. Podczas wycieczki uczniowie wyszukają w terenie przykładów symetrii w świecie roślin i zwierząt, będą odkrywać liczby Fibonacciego w przyrodzie. W Domku Myśliwskim obejrzymy przez binokulary okazy kwiatów, liści i owoców symetrycznych i niesymetrycznych. Po wycieczce uczniowie będą mieli czas na pogłębienie wiedzy i utrwalenie umiejętności matematycznych.

 

„Matematyka w mieście – bolesławieckie parkiety”

Autorki: Joanna Raszczuk i Maria Subik

Projekt będzie realizowany w klasach siódmych i ósmych. Uczniowie poznają zasady tworzenia parkietów, poznają ciekawe parkiety w Bolesławcu i zaprojektują podkładki na biurko wykorzystując poznaną wiedzę i umiejętności. Podkładki według indywidualnego projektu będą nagrodami za udział w projekcie. Wszyscy uczniowie wysłuchają online wykładu pracownika Instytutu Matematyki Uniwersytetu Wrocławskiego o wielokątach foremnych i zasadach tworzenia parkietaży i wezmą udział w teście przeprowadzonym po wykładzie. Uczniowie wezmą udział w grze miejskiej, której celem będzie znalezienie miejsc, w których znajdują się ciekawe ornamenty lub parkiety.

Data dodania: 2021-06-22 09:14:44
Data edycji: 2021-06-22 09:15:27
Ilość wyświetleń: 206

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej