''Historia Biblii'' w Centrum Wiedzy

W ostatnich dniach uczniowie naszej szkoły mieli okazję odwiedzić Centrum Wiedzy w Bolesławcu, gdzie znajdowała się wystawa pt. "Historia Biblii".
Ekspozycja prezentowała bogactwo ilustracji, kształtów oraz języków, w jakich Biblia była przekazywana. Wystawione egzemplarze pochodziły z różnych okresów historycznych, co pozwalało lepiej zrozumieć zmiany w formie i treści Biblii. Podczas wizyty uczniowie oprócz różnych wersji Biblii mogli obejrzeć mini-replikę kamienia z Rosetty, replikę Tory oraz dotknąć i poczuć zapach skóry, na której napisany był fragment Pisma Świętego. Poznali również pasjonującą historię rękopisów z Qumran. Prowadzący spotkanie udzielał wyczerpujących odpowiedzi, co jeszcze bardziej pogłębiało i wiedzę i ciekawość uczniów.
Wizyta była nie tylko edukacyjna, ale także inspirująca oraz poszerzająca wiedzę na temat kultury i historii. To wartościowe doświadczenie, które z pewnością wpłynie pozytywnie na zrozumienie różnorodnych form i wydań Biblii.

Data dodania: 2024-02-11 21:14:29
Data edycji: 2024-02-11 21:42:41