II OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA ANTYSMOGOWA DLA KLAS 7-8

Edukacyjna Sieć Antysmogowa zaprasza wszystkich uczniów klas 7–8 szkół podstawowych zainteresowanych tematyką ekologiczną do wzięcia udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej – Konkursu Wiedzy o Powietrzu i Zmianach Klimatu!

Zadaniem uczestników w każdym z trzech etapów olimpiady będzie udzielenie poprawnych odpowiedzi na 40 pytań testowych. Konkurs odbędzie się online w naszej szkole na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl

Rejestracja uczestników przez nauczyciela : do 12 marca 2024 r.

I etap — etap szkolny: 19 marca 2024 r., godz. 10.00

II etap — etap wojewódzki: 26 marca 2024 r., godz. 10.00

Finał — etap ogólnopolski: 9 kwietnia 2024 r., godz. 10.00

Ogłoszenie wyników: do 23 kwietnia 2024 r.

Na wszystkich laureatów Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej czekają atrakcyjne nagrody, a na 10 uczestników z najlepszymi wynikami – rzeczowe nagrody specjalne! Wszyscy uczniowie otrzymają dyplomy.

Do tej pory Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa znajdowała się w wykazach konkursów wiedzy niemal wszystkich kuratoriów oświaty. Dzięki temu laureaci olimpiady oprócz nagród rzeczowych mogli otrzymać cenne 3 punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych!

Wszystkie szczegóły znajdują się w regulaminie poniżej artykułu, z którym należy się dokładnie zapoznać. Ponadto w załącznikach znajduje się bibliografia, czyli wykaz książek i linków, z których należy się przygotować do olimpiady.

Chętnych do wzięcia udziału w Olimpiadzie Antysmogowej zapraszam do biblioteki po odbiór kart zgłoszeniowych uczestnika, bibliografię i szczegółowe informacje.

Dorota Kasprzyk

Data dodania: 2024-02-23 14:16:31