IM BARDZIEJ JESTEŚMY ŻYCZLIWI, TYM BARDZIEJ JESTEŚMY SZCZĘŚLIWI

24.11.2021 obchodziliśmy DZIEŃ DOBREGO SŁOWA – dzień życzliwości. Byliśmy dla siebie mili i życzliwi, zwracaliśmy uwagę na słowa i ważyliśmy słowa, ale życzliwość to coś więcej niż bycie miłym.

Autentycznej i szczerej życzliwości nie można kupić, można jej doświadczyć. Zastanawiasz się jak?  Tak po prostu okazując ją drugiej osobie. Każdego dnia w domu, w szkole, na ulicy, w sklepie, w kinie podczas spotkań w gronie najbliższych i znajomych.  Uśmiech, ciepłe słowo, filiżanka herbaty, otwarcie drzwi do sklepu, czy pomoc koleżance w zadaniu, którego nie rozumie, przesłanie notatek z lekcji … przykładów można podawać bez końca. Niewielkie gesty znaczą, aż tak wiele.  To właśnie życzliwość jest kluczem, który otwiera wszystkie drzwi.

Tak naprawdę codziennie powinniśmy być dla siebie pełni życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii, a nie tylko jeden dzień w roku. Pamiętajmy przecież, że każdy z nas jest wyjątkowy i wnosi wspaniałą iskierkę do codzienności. A jaka ta iskierka będzie? - zależy od każdego indywidualnie.

Wniosek jest tylko jeden. Im bardziej jesteśmy życzliwi, tym bardziej jesteśmy szczęśliwi.

A co wy o tym myślicie? Czy zgadzacie się z powyższym stwierdzeniem?

Zachęcamy do pisania tekstów na stronę internetową szkoły. Wasze teksty opublikujemy.

Już niedługo rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego.

Inf. Liliana Galar

Data dodania: 2021-11-26 08:41:41