Czcionka:

A+A-

Kontrast:

JAK POWSTAJE WIEDZA

JAK POWSTAJE WIEDZA

Jaką wiedzę produkują maszyny? Na czym polega uczenie maszynowe? Gdzie korzystamy ze sztucznej inteligencji? Jak wobec inteligentnych maszyn zmienia się nasze myślenie? Jaki jest miedzy nami dialog? Jak to się ma do inteligentnych miast przyszłości?

O tych problemach wspólnie będą dyskutować nauczyciele, edukatorzy i eksperci na seminarium Logika algorytmów – jak rozmawiać o sztucznej inteligencji?, które jest wydarzeniem towarzyszącym konferencji Pokazać-Przekazać organizowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Temat seminarium powstał z inspiracji uczniów – uczestników warsztatów prowadzonych w Koperniku. 

Kiedy? 27.08.2021  w godz.15.30-17.30

Gdzie? Youtube Centrum Nauki Kopernik link do streamingu

Jak wziąć udział? Wystarczy włączyć streaming, nie trzeba się wcześniej zapisywać lub rejestrować

Konferencja Pokazać-Przekazać odbędzie się 27 i 28 sierpnia w budynku Centrum Nauki Kopernik. Wspólnie z uczniami, nauczycielami, edukatorami, ekspertami i naukowcami porozmawiamy o tym, jakie wyobrażenie o wiedzy naukowej kształtuje szkoła, jaka jest jej rola w budowaniu zrozumienia tego, czym jest nauka. Poza seminarium „Logika algorytmów..." zaplanowaliśmy: wykład otwarcia, panele dyskusyjne, giełdę inicjatyw edukacyjnych i warsztaty.

Konferencja jest okazją do spotkania różnych środowisk –  związanych z nauczaniem formalnym, jak i nieformalnym – które odważnie podejmują dialog na temat wyzwań stojących przed współczesną edukacją. Różnorodność proponowanych w jej programie formatów tworzy przestrzeń do inspirujących dyskusji i wymiany zdań między uczestnikami.

 

Szczegóły konferencji: https://www.kopernik.org.pl/wydarzenia/pokazac-przekazac

Wydarzenie na FB: https://fb.me/e/2n1XY1J4T

Data dodania: 2021-08-25 09:21:14
Data edycji: 2021-08-25 11:21:39
Ilość wyświetleń: 188

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej