JEDNA PLANETA, JEDEN DOM, TYSIĄCE SERC

Każdego roku 22 kwietnia, miliony ludzi na całym świecie świętują Dzień Ziemi. Troska o zieloną planetę łączy ludzi i pokolenia niezależnie od wyznania, narodowości, poglądów, zawodu czy wieku. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. I to właśnie 22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. Obchody tego dnia są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety, ochroną środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą.

Mamy świadomość, że żyjemy na Ziemi na ekologiczny kredyt. Jedna Ziemia zaczyna nam nie wystarczać, a przecież to nasz jedyny dom. Aby, uświadomić sobie problemy z jakimi zmaga się ludzkość i nasza planeta przygotowaliśmy plakaty, które zostały rozwieszone w szkole.

Zachęcamy Was do zapoznania się z nimi.

Prace przygotowali: Marta Anduła, Maja Czarna, Milena Gruszczak, Olivier Józefczyk, Gabriella Kominiak, Vanessa Markiewicz, Amadeusz Misztal, Julia Mucha, Joasia Mysiak, Dawid Piotrowski, Milena Różańska, Maja Mikołajczyk, Klaudia Smoszna, Lena Staniszewska, Nela Szulik, Jakub Tukatsch, Julia Zawadzka, Lena Zawrotniak, Gosia Stec.

Prezentację przygotowały: Marta Anduła i Milena Gruszczak

Ziemia jest naszym skarbem. Pamiętajmy o niej każdego dnia!

Data dodania: 2022-04-22 12:23:54
Data edycji: 2022-04-22 13:09:19