JESTEŚMY DUMNI

15 czerwca 2022 r. Teatrze Starym w Bolesławcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursów powiatowych organizowanych przez PCEiKK w Bolesławcu we współpracy z przedszkolami i szkołami. Jej gospodarzami byli Starosta Bolesławiecki Tomasz Gabrysiak i Dyrektor PCEiKK Katarzyna Reguła.

W konkursach wzięli udział uczniowie i przedszkolaki z całego powiatu bolesławieckiego. Z uwagi na różnorodność tematyki, każdy z uczestników mógł wykazać swoje zdolności w danym konkursie. Byli też tacy, którzy startowali w kilku konkursach!

Z DUMĄ PREZENTUJEMY NASZYCH LAUREATÓW!

Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas III szkół podstawowych

Marcin Manczur

Filip Orlak

Bolesławiecki Konkurs Matematyczny BOLUŚ dla uczniów klas IV szkół podstawowych

II miejsce - Gabriel Karaszewski

IV miejsce – Lena Makoś

VIII miejsce – Olga Grugl

Bolesławiecki Konkurs Matematyczny BOLEK dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych

IV miejsce – Dmytro Blikhar

II Bolesławiecki Konkurs historyczny „Od starożytności do współczesności” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

I miejsce – Szymon Sierpień

Regionalny Konkurs Historyczny „Dzieje Śląska do 1945 roku” pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

I miejsce – Małgorzata Stec

Konkurs ortograficzno-językowy „Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice” - Walory dwóch sąsiadów, czyli co warto zobaczyć w powiecie bolesławieckim i lwóweckim pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

I miejsce – Milena Przybylska

III miejsce – Natasza Kotowska

Konkurs literacki „Zatrzymać w czasie” pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Starosty Bolesławieckiego, Prezydenta Miasta Bolesławiec i Bolesławieckiej Rady Seniorów

II miejsce – Aleksandra Kozik

II miejsce – Milena Przybylska

III miejsce – Emilia Hałat

III miejsce – Hanna Błażejewska

III miejsce – Maja Fiedorowicz

III miejsce – Emilia Hoszowska

Wyróżnienie specjalne – Nina Orłoś

Konkurs literacki „Potęga słowa” dla uczniów klas VI-VIII pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

II miejsce – Milena Przybylska

IV miejsce – Natasza Kotowska

VI miejsce – Emilia Hoszowska

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI)

IV miejsce – Antoni Sobczak

Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych (klasy VII-VIII)

I miejsce – Natasza Kotowska

Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIIII)

I miejsce – Małgorzata Stec

III miejsce – Marcello Mastronza

V miejsce – Maja Czarna

I Powiatowy Konkurs Wokalno-Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i przedszkoli – kategoria Recytacja

I miejsce – Magdalena Bakalarz

III miejsce – Hanna Rzeźwicka

I Powiatowy Konkurs Wokalno-Recytatorski dla uczniów klas I-III szkół podstawowych i przedszkoli – kategoria Poezja śpiewana

I miejsce – Katarzyna Eliaszewicz

III miejsce – Maja Rydz

Za sukcesami uczniów stoją Nauczyciele:

Katarzyna Matoryn, Anetta Kramarska, Janina Mysiak, Iwona Udzielak, Aleksandra Fila, Jolanta Kucharska, Edyta Kowalska, Martyna Daczkowska, Monika Grygorcewicz, Małgorzata Janowska, Jolanta Rzeźwicka, Barbara Zarzycka, Beata Orczyk, Joanna Raszczuk, Renata Musiał, Wojciech Tarczyński.

Wszystkim LAUREATOM i ich RODZICOM oraz NAUCZYCIELOM przygotowującym uczniów do konkursów serdecznie GRATULUJEMY! Wielkie brawa!

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym będzie nas reprezentowała również tak silna grupa a nawet liczniejsza! Udział w konkursach pozwala na zdobywanie i poszerzanie swojej wiedzy, wzbogaca słownictwo, oswaja z publicznymi występami a czasem odkrywa nasze nieprzeciętne zdolności.

Nagrody dla laureatów z bolesławieckich szkół podstawowych i przedszkoli, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Bolesławiec zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Bolesławiec.

Inf. Dorota Kasprzyk

Zdjęcia: Dorota Kasprzyk, Jolanta Rzeźwicka