KIERUNEK - PRAWO

Jest mi niezmiernie miło poinformować o sukcesach uczennic klasy 8d. W 2022r. realizowana była VII edycja Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie. Celem Konkursu było działanie na rzecz poszerzenia i pogłębienia wiedzy o prawie oraz wzrost świadomości prawnej dzieci i młodzieży; kształtowanie postaw szacunku do prawa wśród dzieci i młodzieży i propagowanie związków prawa polskiego z prawem międzynarodowym.
Tegoroczna edycja Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie realizowana była w całości w formie on-line i składała się z trzech etapów:
• Etap pierwszy – szkolny – został zrealizowany za pomocą specjalnej aplikacji w formie quizu online.
• Etap drugi – okręgowy – w tym etapie uczestnicy musieli rozwiązywać kazusy oraz odpowiadać na pytania zamknięte do przedstawionych zagadnień.
• Etap trzeci – centralny – Finał – odbył się 28.04.2022 roku i składał się z wypowiedzi ustnej przed Centralną Komisją Akademii Konkursu.

W etapie okręgowym konkursu naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 8d: HANNA STONIK, WIKTORIA ELIASZEWICZ, MILENA PRZYBYLSKA, JUDYTA MUCHA, MAJA PIŁAT i PAULINA KUNKA.
HANNA STONIK została finalistką etapu centralnego VII edycji Ogólnopolskiej Akademii-Konkursu Wiedzy o Prawie.
Wielkie gratulacje dla Hani, Wiktorii, Mileny, Judyty, Mai i Pauliny!

Inf. Beata Orczyk

Data dodania: 2022-06-10 08:08:16