KLASA 5A PRACUJE I ...SŁOWNIKI KUPUJE

Znane jest przysłowie „Bez pracy nie ma kołaczy”. Bogaci w tę wiedzę uczniowie z klasy 5a postanowili więc zapracować na własne potrzeby, czyli na słowniki ortograficzne. A początek tego projektu sięga świąt Bożego Narodzenia…

W grudniu 2022r. sala 310, którą opiekuje się klasa 5a, została wyłoniona w konkursie organizowanym przez Samorząd Uczniowski jako najpiękniej udekorowana i najbardziej świąteczna sala w szkole. W ramach nagrody uczniowie otrzymali 100 zł od Rady Rodziców, które mogli wydać według własnego uznania. W związku z tym, że była to kwota niepozwalająca na wydatek z rozmachem, uczniowie, z subtelną sugestią polonistki, postanowili sami zapracować na większą kwotę i za całą sumę zakupić słowniki ortograficzne, z których mogliby korzystać wszyscy uczniowie mający lekcje w sali 310.

2 lutego 2023r. podczas szkolnego karnawału klasa 5a prowadziła stoisko z własnymi wypiekami cukierniczymi oraz deserami. Ruch przy tym kramie był wyjątkowo duży, co przełożyło się na imponujący zarobek. Uzyskana kwota to 780 zł. W połączeniu z nagrodą zdobytą za najpiękniej wystrojoną salę mamy już 880 zł!

Teraz czas na wspólne zakupy w księgarni. Tak pozyskane pomoce dydaktyczne z pewnością będą szanowane przez ich użytkowników. W końcu bardziej docenia się to, na co się ciężko zapracowało. Zatem… zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy na lekcje ortografii w sali 310 :)

Inf. Trefniś Wesołek

Data dodania: 2023-02-07 14:34:57