Klasa 5a WIELKIE kwoty zarabia!

30 listopada 2022r. klasa 5a wciągnęła do zabawy całą naszą szkołę. Andrzejkowe harce miały jednak szczytny cel, gdyż wróżbami zarabialiśmy na leczenie chorych zwierząt z Klekusiowa, czyli Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Tomaszowie Bolesławieckim.

W kultywowaniu staropolskiego zwyczaju (wróżenia tuż przed rozpoczęciem Adwentu) brali udział zarówno uczniowie, jak również nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Na lekcjach korowód pięknych Cyganeczek i wspaniałych Cyganów (przy dźwiękach tamburyn i dzwonków) przedstawiał część artystyczną, z której można było się dowiedzieć, skąd wywodzi się zwyczaj obchodzenia andrzejek, kim był św. Andrzej oraz czyim jest patronem. Wiedza się opłaciła, bo w nagrodę Cyganie częstowali ciastkami z wróżbą. Kiedy orszak Cyganiątek odwiedzał uczniów w salach lekcyjnych, w tym samym czasie wróżki i wróżbici czarowali na korytarzu, zarabiając na szczytny cel. Klasę 5a wspierali w tym przedsięwzięciu uczniowie koła polonistycznego „Kuźnia Talentów”, wspaniale prezentując swe zdolności oratorskie.

Na przepowiedniach z kryształowej kuli, czytaniu przyszłości z dłoni oraz innych tajemniczych wróżbach zarobiliśmy aż 3.215 zł! Cieszymy się, że wiedza i zabawa szły w tym dniu w parze z dobrą inwestycją, bowiem ochrona środowiska (również tego lokalnego) jest dzisiaj priorytetem dla nas wszystkich!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy przekazali fanty na naszą loterię „Kupujemy kota w worku”. Cieszyła się ona wielką popularnością i trwała bardzo krótko (fanty rozeszły się niczym ciepłe bułeczki).

Równie gorąco dziękujemy Paniom Wychowawczyniom klas 1-3, które przyszły razem ze swoimi klasami. Maluszki wspaniale się bawiły (polecamy uroczy filmik z Krysią i żywą skarbonką - nikt nie powstrzyma się od uśmiechu!).

Dziękujemy Paniom i Panom z obsługi za współpracę oraz pomoc w utrzymaniu porządku na korytarzu i w całej szkole.

Na koniec dziękujemy Nauczycielom z ul. Bielskiej, którzy wykazali anielską cierpliwość dla naszych hałasów i dzielnie prowadzili lekcje.

Przede wszystkim zaś z całą klasą 5a dziękujemy Pani Dyrektor za ogromne wsparcie, życzliwość oraz bardzo aktywne włączenie się do charytatywnej zabawy na rzecz zwierząt z Klekusiowa.

Monika Grygorcewicz z klasą 5a

Data dodania: 2022-12-05 00:30:58