Kochane Dzieci!

Prosicie mnie o śnieg i lód. Cieszę się, że lubicie się bawić i korzystać z uroków zimy. Pamiętajcie jednak, że taka zabawa może być niebezpieczna.

Proszę Was, zapamiętajcie moje rady i stosujcie je, a gwarantuję Wam, że te ferie będą bezpieczne i zdrowe.

ZASADY BEZPIECZNEGO SPĘDZANIA FERII ZIMOWYCH

1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki i stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z lodowiska.
2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy: z dala od ulic, mostów, torów kolejowych.
3. Zjeżdżaj na sankach lub nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni.
4. Rzucając śnieżkami, zwróć uwagę, gdzie, w co lub w kogo rzucasz.
     Nie mogą to być przechodnie, okna lub przejeżdżające samochody- możesz stać się sprawcą groźnego wypadku! Kula śniegowa musi być miękka i nie może zawierać ostrych lub twardych elementów. Nigdy nie celuj w głowę!
5. Kulig może być organizowany tylko przez dorosłych i poza obszarem dróg publicznych.
6. Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne i niedozwolone! Nie rób tego!
7. Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.
8. Zawsze informuj rodziców lub opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywać.
9. Wracaj do domu o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku.
10. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych opiekunów.
11. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku- tam jest bezpiecznie.
12. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie. Najpierw rozejrzyj się. W zimowe dni widoczność jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu.
13. Zawsze bądź widoczny na drodze dzięki elementom odblaskowym. Zimą szybko zapada zmrok.
14. Spędzając czas przed komputerem, nie kontaktuj się z nieznajomymi. Bądź nieufny!
15. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym!

Życzę Wam wspaniałego i bezpiecznego wypoczynku!

Pani Zima

Data dodania: 2022-01-27 08:02:07