KOMA NA UNIWERSYTECIE

10 grudnia pięcioro uczniów naszej szkoły: Oliwia Parpura, Maja Mikołajczyk, Krzysztof Blicharski, Emilia Hoszowska i Michał Raszczuk brali udział w finale konkursu KOMA, organizowanym przez Instytut Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs ten ma nietypową formułę. Nie korzysta z dotychczas zdobytej wiedzy. Podczas godzinnego wykładu uczniowie poznawali zagadnienia nieskończoności. Dowiedzieli się, że istnieją różne nieskończoności, poznali hotel Hilberta. Szukali odpowiedzi, ile jest liczb naturalnych, a ile rzeczywistych? Czy parzystych jest tyle samo co naturalnych? Na podstawie swoich notatek i tego co pozostało w głowie rozwiązywali, skończony w czasie, test o nieskończoności J. Choć nie zostali laureatami możemy być z nich dumni, ponieważ godnie reprezentowali naszą szkołę, wygrali eliminacje szkolne i znaleźli się wśród najlepszych w kraju.

Cały czas trzymaliśmy kciuki za Gabriela Karaszewskiego z klasy 5c, który w konkursie szkolnym był najlepszy, jednak wybrał zawody szachowe, ponieważ Gabriel jest również świetnym szachistą.

Inf. Joanna Raszczuk

Data dodania: 2022-12-16 00:47:31