Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KONKURS ''Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna''

KONKURS ''Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna''

Czy kiedyś zastanawialiście się skąd pochodzicie? Gdzie urodzili się Wasi przodkowie? Jak spędzali wolny czas, skoro nie mieli smartfonów? Czy byli szczęśliwi? Czy mieszkali w zamku? Pałacu? A może w jaskini?

Jakie przygody przeżywali? Może dokonali czegoś ważnego, o czym pamiętają już tylko najstarsi w rodzinie? Pytań tak dużo, a czasu na odpowiedzi coraz mniej. Korzystajmy z okazji, wypytujmy Rodziców, Dziadków, może okaże się, że mieli całkiem klawe życie (cóż to za określenie?!)
Jak opowiadali uczestnicy pierwszej edycji – zamiast „grać w gry na komputerze”, z zafascynowaniem słuchaliśmy opowieści babć i dziadków.

Udział w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” jest nie tylko dobrą zabawą, ale również wspaniałym przykładem na to, że historia zarówno tych małych ojczyzn (wsi, miast i miasteczek), jak i naszej wspólnej ojczyzny – jednoczy całe rodziny.

Szkoła Podstawowa nr 4, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Archiwa Państwowe Archiwum Akt Nowych w Bolesławcu zachęcają do udziału w konkursie „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Szczegóły dotyczące konkursu można uzyskać u koordynatora Konkursu p. Alicji Wiadernej, są również umieszczone w załączniku.

Data dodania: 2023-03-15 22:42:43
Data edycji: 2023-03-15 23:46:13
Ilość wyświetleń: 57

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej