Konkurs Poetycki „KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY” ROZSTRZYGNIĘTY!

Jest nam niezwykle miło, że piąty rok z rzędu wiersze patriotyczne pisane przez uczniów naszej szkoły pod merytoryczną opieką Pani Moniki Grygorcewicz, stają się powodem naszej dumy i radości.  W V Miejskim Konkursie Poetyckim „Kto Ty jesteś? - Polak Mały” aż czworo naszych uczniów zostało jego laureatami, przy czym najwyższe miejsca
w klasach 7-8 zajęli właśnie nasi uczniowie:

Vanessa Michaluk, kl. 8d - I miejsce

Paweł Kamiński, kl. 8b - II miejsce

Maja Fiedorowicz, kl. 8d - wyróżnienie

Również w klasach 4-6 mamy swego zwycięzcę, a jest nim:

Maja Induła z kl. 6c, która zdobyła wyróżnienie.

W piątek, 27 stycznia 2023r., naszą szkołę odwiedziły organizatorki konkursu - Panie Polonistki z SP 1, aby osobiście wręczyć dyplomy oraz atrakcyjne nagrody laureatom
z Czwórki. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego pięknego i niezwykle wartościowego konkursu oraz za odwiedziny.

Jak czytamy na stronie organizatorów:

Tematem tegorocznej edycji były słowa wielkiego Polaka - Jana Pawła II: „Wolność jest człowiekowi dana i zadana...". W konkursie wzięli udział uczniowie bolesławieckich szkół podstawowych, którzy rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV - VI
i klasy
VII- VIII. Pisali wiersze o tym, jak ważna w życiu współczesnego człowieka i narodu jest wolność, niepodległość; o ojczyźnie - bezbronnej, umęczonej, ale wolnej, naszej; o byciu wolnym Polakiem, dzieckiem, człowiekiem...

Rozstrzygnięcie konkursu przypadło na rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego 1863-1864, które było najdłużej trwającym zrywem niepodległościowym w epoce porozbiorowej. Do walki wciągnęło wszystkie warstwy społeczeństwa, odcisnęło się silnie na ówczesnych stosunkach międzynarodowych, a wreszcie spowodowało ogromny przełom społeczny i ideowy w dziejach narodowych, co wywarło decydujący wpływ na rozwój nowoczesnego społeczeństwa polskiego.”

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursu oraz zachęcamy do przeczytania pięknych wierszy ich autorstwa.

Data dodania: 2023-02-01 10:37:13
Data edycji: 2023-02-01 14:12:45