KONKURSOWA RADOŚĆ W KLASACH I – III!

Po powrocie dzieci klas I - III z nauczania zdalnego do nauki w szkole wiele się dzieje!
Już pierwszego dnia nauczania stacjonarnego uczniowie aktywnie przystąpili do wykonywania obowiązków szkolnych. Radość ze zdobywania wiedzy „na żywo”, ogromna chęć odbudowania relacji z rówieśnikami przełożyły się na wzrost zainteresowania konkursami. Możliwość wzięcia udziału w prestiżowych konkursach: ortograficznym i matematycznym stworzył naszym dzieciom PCEiKK w Bolesławcu.

Runda szkolna XIX Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Mój Dolny Śląsk – poznajemy jego tajemnice” odbyła się 19 lutego. Udział wzięło 20 dzieci klas drugich i trzecich. Choć zadania konkursowe i niekrótkie dyktando wcale nie były łatwe, do etapu powiatowego zakwalifikowało się aż 19 uczestników.

Już 17 marca nasi uczniowie zmierzą się z zadaniami konkursu ortograficznego na etapie powiatowym. Szkolny etap XVIII Bolesławieckiego Konkursu Matematycznego odbył się
26 lutego. Przystąpiło do niego 18 uczniów. Prawidłowe rozwiązania zadań konkursowych dla większości uczestników okazały się pomyślną drogą do wspięcia się na wyższy szczebel.
Tak więc 25 marca 13 dzieci podejmie następne wyzwanie i spróbuje swoich sił w etapie powiatowym.

Wszystkim uczestnikom obu konkursów już teraz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Inf. Elżbieta Prabucka

Data dodania: 2021-03-04 13:35:03