KTO TU RZĄDZI, czyli DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI

Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Samorządności. W ramach tego dnia Samorząd Uczniowski zaproponował wiele aktywności.
Uczniowie mogli poczuć się jak nauczyciele i wcielić się w ich rolę. Każda z klas 4 - 8 poprowadziła zajęcia według wcześniej przygotowanych materiałów. Dodatkowo konkurs na zieloną klasę został rozstrzygnięty i wygrała klasa 6a - wychowawczyni Pani Alicja Wiaderna. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele bardzo zaangażowali się w tę zabawę. Pomimo niesprzyjającej pogody w tym wyjątkowym dniu, mogliśmy cieszyć się kolorową szkołą :) Dodatkowo uczniowie chętnie wzięli udział w zabawie "Dzień bez plecaka" i zaskoczyli nas przeróżnymi pomysłami na to, czego można użyć zamiast szkolnej torby. Mogliśmy podziwiać takie rozwiązania jak: garnki, bęben do pralki, walizki, szuflady, wózek na zakupy, a także wózek dla dzieci.
Zwycięzcą tego konkursu zostali: Kaja Łyda i Tymon Uziembło z klasy 6a, którzy własnoręcznie stworzyli szminkę z kartonu i bibuły, która posłużyła im za plecak w tym dniu.
Ponadto każda z klas ma za zadanie posadzić swoją klasową roślinkę. Czas na posadzenie jeszcze jest, ale niektóre klasy już zaskoczyły nas swoimi pięknymi kwiatami. Pierwszego czerwca ocenimy, która z klas najbardziej dbała o swoją roślinę, tak by móc wyłonić zwycięską klasę!
Wygranym gratulujemy i cieszymy się że ten wyjątkowy dzień mogliśmy spędzić tak radośnie.

Zapraszamy do galerii, aby choć odrobinę przybliżyć Państwu klimat, jaki panował w ŚWIĘTO WIOSNY W NASZEJ "CZWÓRCE".

Filmik z tego DNIA można obejrzeć tutaj i na szkolnym kanale YouTube.

Inf. Justyna Babiasz

Data dodania: 2023-03-24 08:53:04