KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY

21 października odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Matejki.
Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie elegancko ubrani, sala udekorowana - to wszystko po to, aby Ślubowanie Pierwszoklasistów wypadło wyjątkowo.

Uczniowie klas pierwszych Ia, Ib i Ic zaprezentowali swoje umiejętności i śpiewająco zdali egzamin przeprowadzony przez trochę starszych kolegów z klasy IV – bezbłędnie odpowiadali na pytania
z wiersza „Katechizm polskiego dziecka” Władysława Bełzy.

Podniosłym akcentem uroczystości był moment ślubowania złożonego na Sztandar Szkoły. Najważniejszym przeżyciem dla każdego osobiście było jednak pasowanie na ucznia, kiedy to Pani Dyrektor dużym ołówkiem dotykała ramienia każdego dziecka ze słowami: „Pasuję Cię na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 4”, wychowawczyni wręczała pierwszą w życiu legitymację szkolną a przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego Dyplomy Pierwszoklasisty.
Towarzyszyła temu podniosła atmosfera, a na buziach dzieci rysowały się wielkie emocje.

To niezwykłe święto zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.
Z ogromną radością witamy pośród nas nowych uczniów.

Data dodania: 2020-11-03 18:50:03
Data edycji: 2020-11-22 13:50:17