KTÓŻ TAK PIĘKNIE ŚPIEWA!

24 kwietnia 2024 r. w sali konferencyjnej BOK MCC odbył się I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI KRESOWEJ pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec, w którym wystąpili uczniowie naszej szkoły: zespół wokalny z klasy 2a w składzie: Baranov Vladyslav, Blikhar Khrystyna, Burdzy Anastazja, Byczek Adrianna, Doroba Zofia, Kosińska Milena, Kwiecień Ksawery, Nawara Anna i Smoleńska Hanna.
Jako solistka wystąpiła Nina Kosińska – z klasy 5d, która zdobyła 3. miejsce.

Zespół również zajął 3. miejsce w kategorii zespoły i dodatkowo otrzymał wyróżnienie specjalne.
Trudno było wybrać miejsca, ponieważ wszyscy artyści zaprezentowali się wyjątkowo pięknie. Każde dziecko otrzymało nagrodę: książkę z piosenkami ze Lwowa, słodki upominek oraz bon do techniki biurowej. Za specjalne wyróżnienie zespół otrzymał grę planszową.
Organizatorzy konkursu: Szkoła Podstawowa nr 5, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich o/Bolesławiec i BOK MCC.

Gratulujemy uczestnikom! Życzymy dalszych sukcesów!

PRZEGLĄD PIOSENKI

Liudmyla Krasii i Violetta Trawnik