LAS BLIŻEJ NAS

OGNISKO W LESIE!

Kwiecień nie zachwycał nas aurą. Jednak wcale to nie przeszkodziło wszystkim uczniom klas drugich w wyjeździe do szkółki leśnej w Osieczowie. Wszystkie dzieci ogromnie cieszyły się

Z wyjazdu, bo mogły być bliżej natury. Zachwycały się każdym napotkanym w lesie życiem, jednocześnie uważnie słuchając opowieści leśnych przewodników. Nasłuchiwały szczebiotu ptaków, szumu drzew, bzyczenia owadów, kumkania żab. Mogły na własne oczy przekonać się, jak zbudowany jest las – z ilu warstw się składa. W zdobyciu wiedzy na temat leśnej harmonii pomagały bogate w istotne wiadomości tablice. Jeśli ktoś nie usłyszał ważnych informacji, to mógł samodzielnie odczytać je właśnie z nich. Zdobywaną o lesie wiedzę uczniowie zapisywali w notesach.

Na koniec pobytu w szkółce leśnej dzieci zasiadły do wspólnego stołu, na którym czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców. Przy upieczonej na ogniu kiełbasce

I innych smakołykach prowadziły ważne rozmowy na temat życia w lesie.

Uczestnicy wyjazdu zadowoleni  wrócili do szkoły.

Inf. Elżbieta Prabucka

Data dodania: 2023-04-29 09:08:21