Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Lekcja historii - lekcja patriotyzmu

Lekcja historii - lekcja patriotyzmu

 

Kolejną ciekawą propozycją, z której skorzystali uczniowie klasy VIII c podczas nauki zdalnej była lekcja patriotyzmu przeprowadzona przez edukatorki Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku https://muzeumpilsudski.pl

Panie Agata Matras i Dorota Dyda w przystępny i ciekawy sposób opowiedziały o trudnych czasach, kiedy nasza ojczyzna obecna była w sercach Polaków, a nie było jej na mapach kontynentu europejskiego.

Tematyka zajęć:

Wojna w obrazach

Plakat, zdjęcie, rzeźba – podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak poprzez sztukę komentowano i upamiętniano wojnę o granicę wschodnią. Jak można było wykorzystywać dzieła plastyczne do przedstawiania własnych celów w czasie wojny, ale także jak pokazywano tę wojnę w fotografii i w malarstwie oraz na ile te obrazy odpowiadają naszym wyobrażeniom i wiedzy o wydarzeniach sprzed 100 lat. Spotkanie zakończyła dyskusja o roli artysty w trudnych czasach i o tym, czym jest propaganda i dlaczego należy traktować ją z ostrożnością.

https://muzeumpilsudski.pl/klasy-7-8/

Spotkanie z „bostonką”

To podróż w zakamarki konspiracyjnej taktyki Józefa Piłsudskiego oraz jego towarzyszek i towarzyszy, dla których walka słowem – w tym drukowanie i powielanie „bibuły” – była ważną częścią boju o wolność Polski. Spotkanie z „bostonką” – maszyną drukarską, to nie tylko spotkanie z wyjątkowym obiektem. To jednocześnie podróż w zakamarki konspiracyjnej taktyki działaczy Polskiej Partii Socjalistycznej.

https://muzeumpilsudski.pl/klasy-7-8/

Dziękujemy Paniom Edukatorkom - Agacie Matras i Dorocie Dydzie za wspaniałe lekcje.

Klasa VIII c

Data dodania: 2021-02-28 17:45:29
Data edycji: 2021-02-28 17:54:51
Ilość wyświetleń: 129

Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej