LEKCJA HISTORII W MUZEUM

27 listopada 2020 r.  zapraszam klasę 8c do udziału w projekcie edukacyjnym „Łączyła ich Niepodległa. Obywatele II Rzeczpospolitej w KL Auschwitz” – wizyty studyjne grup szkolnych w Miejscu Pamięci Auschwitz-Birkenau”.

Projekt jest realizowany w ramach wydarzeń związanych z 80. rocznicą przywiezienia do Auschwitz  pierwszych transportów polskich więźniów, między innymi z Tarnowa, Sosnowca, Krakowa i Warszawy. Głównym celem projektu jest przybliżenie młodzieży znaczenia procesu odzyskania Niepodległości i odbudowy państwowości polskiej, tragicznie przerwanego wybuchem  II wojny światowej.

Projekt skierowany jest do młodzieży 8 klasy szkoły podstawowej,  jako specjalne wyróżnienie za dotychczasowe zaangażowanie na lekcjach oraz uczestnictwo i osiągane wyniki w konkursach historycznych. Realizacja zdalnego projektu edukacyjnego z Muzeum Auschwitz  z udziałem uczennic i uczniów kl. 8c - odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams od godz.8:00 do godz.13:30.

Zapraszam
Beata Orczyk -⁠ nauczycielka historii