LEKCJE EUROPEJSKIE

W klasach VIII na lekcjach wiedzy o społeczeństwie odbyły się lekcje europejskie z edukatorkami z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w Warszawie.
Polska Fundacja im. Roberta Schumana powstała w 1991 roku. Została założona przez osoby związane ze zmianami ustrojowymi w Polsce z lat 1989-1990, między innymi przez Premiera Tadeusza Mazowieckiego. Imię Roberta Schumana  zostało wybrane przez Fundatorów jako nawiązanie do polityki francusko-niemieckiej lat pięćdziesiątych, koncepcji pojednania między narodami zwróconej w przyszłość i nastawionej na budowanie wspólnej Europy.
Głównym celem Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana jest promowanie idei integracji europejskiej i edukacji europejskiej oraz wartości demokratycznych i obywatelskich .
Lekcje o Europie i Unii Europejskiej rozpoczęły się quizem tematycznym, w którym nasi uczniowie musieli się zmierzyć z pytaniami z zakresu historii, wos, geografii, a nawet muzyki, z którymi bardzo szybko sobie poradzili udzielając poprawnie odpowiedzi .
Panie prowadzące zajęcia warsztatowe z Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana były pod dużym wrażeniem aktywności uczniów klas VIII, wiedzy i zaangażowania w trakcie lekcji, poczucia humoru, a także chęci sprawdzenia swoich wiadomości i umiejętności z zakresu (szeroko rozumianej) tematyki europejskiej.

Inf. Beata Orczyk - nauczycielka historii i wos

Data dodania: 2021-03-24 08:18:26