„LEKCJĘ NIEŚMIECENIA” MAMY DO POCHWALENIA (SIĘ!)

Z radością informujemy, że nasza szkoła zajęła IV miejsce w Polsce w konkursie ekologicznym „Lekcja Nieśmiecenia” organizowanym przez Fundację Nasza Ziemia z siedzibą w Warszawie. W projekcie tym wyłoniono 20 zwycięskich szkół z całego kraju. Nasza szkoła jest jedyną z województwa dolnośląskiego.

W konkursie wygraliśmy system edukacyjny do praktycznej nauki segregacji odpadów o wartości 5 670,30 zł. Nagrodą jest stacja do segregacji odpadów TUDEKS składająca się z 7 pojemników 50-litrowych, tablicy edukacyjnej z instrukcją jak segregować odpady i wiszącej zgniatarki do butelek i puszek EKOPUSZ.

Konkurs trwał od 1 kwietnia do 15 maja 2022 r. i był podzielony na dwie części:

* w pierwszej części uczestnicy mieli przeprowadzić diagnozę w szkole w jednej z niżej podanych kategorii:
a) śmieci, których jest najwięcej w szkole,
b) śmieci, które są najbardziej kłopotliwe do segregacji,
c) śmieci, które byłyby proste do zredukowania.

My wybraliśmy kategorię „a”, czyli „Śmieci, których jest najwięcej w szkole”.

* w drugiej części należało stworzyć pomysły na rozwiązanie wybranego problemu i wdrożyć je.

My przedstawiliśmy swoje pomysły działań w różnej formie, między innymi: ankiety i realizację pomysłów, które się w nich znalazły, wspólne wykonywanie plakatów edukacyjnych, lekcje ekologiczne, udział w akcji „Sprzątanie Świata”, lokalną kampanię społeczną, happening, wystawę prac na szkolnych korytarzach.

Działaniami objęci byli wszyscy nasi uczniowie z klas I - VIII, nauczyciele oraz pracownicy szkoły, natomiast szczególne podziękowanie należy się klasom, które uczestniczyły w najważniejszych działaniach projektu (ankiety, plakaty, happening), a były to klasy: 4a, 7b, 7d, 7e.

Dziękujemy!

Zapraszamy do odwiedzenia galerii naszych pamiątkowych zdjęć oraz (przede wszystkim) do kontynuowania podjętych w konkursie działań ekologicznych.

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE:
WWW.LEKCJANIESMIECENIA.PL

Pamiętajmy: